Jaką markę opon wybrać? Najlepsze wybory w 2024 r

Porównywarka cen opon

Wybierając opony: Jaka marka opon jest najlepsza?


Przy setkach marek dostępnych na Porownywarka-Opon, trudno jest dokonać wyboru i określić, która z nich jest najlepszą marką opon na świecie, ponieważ każdy producent ma swoją specyfikę. Niektóre marki wyróżniają się w oponach całosezonowych do samochodów osobowych, a inne w oponach zimowych do SUV-ów. Ponadto, każda marka ma bardziej wydajne modele niż inne. Dlatego też zalecamy zapoznanie się z testami modeli przeprowadzanymi przez wyspecjalizowane organizacje. Twój wybór będzie zależał od kilku czynników, takich jak rodzaj pojazdu, którym się poruszasz, warunki, w których jeździsz i oczywiście Twój budżet. Wszyscy producenci każdego dnia wprowadzają innowacje, aby zaoferować Ci opony samochodowe, które spełnią Twoje oczekiwania. Od opon premium do opon budżetowych, istnieje marka dla każdego typu kierowcy i każdego portfela!


Marki opon premium

Ceny tej kategorii marek mogą wydawać się wysokie, ale jeśli postawisz wszystko na jakość, trwałość i bezpieczeństwo, możesz śmiało kupować opony tej marki z zamkniętymi oczami. W Polsce, jak i w wielu innych krajach, najbardziej poszukiwanymi markami opon są marki premium. Producenci ci są znani na całym świecie, a jakość ich produktów nie jest już tajemnicą. Nieprzypadkowo opony MICHELIN, Bridgestone, Goodyear i Continental wygrywają liczne rankingi opon w testach osiągów.

Marki opon średniej klasy

Jeśli szukasz dobrego stosunku jakości do ceny, wybierz opony średniej klasy. Wiele z nich to w rzeczywistości marki podrzędne MICHELIN, Continental, Bridgestone, Dunlop i Pirelli. MICHELIN posiada marki opon podstawowych, takie jak BF Goodrich, Uniroyal i Kleber. Bridgestone jest właścicielem Firestone, Continental zainwestował w markę General Tire, a Goodyear zmienił się w Falken. Marki te oferują opony w przystępnych cenach, nie rezygnując z bezpieczeństwa i osiągów, które zapewniają.

Marki opon budżetowych

Aby być świadomym swojego portfela, idealnym rozwiązaniem są marki budżetowe. Ich opony są z pewnością mniej trwałe i wydajne niż te innych marek z wyższej półki, ale pozwalają zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jeśli musisz zmienić opony między dwoma sezonami, bo wymagają tego przepisy i warunki pogodowe w Twoim kraju.

Zobacz wszystkie marki opon budżetowych